Przemysł Stoczniowy

Siemens PLM Software zapewnia całościowe rozwiązanie do zarządzania cyklem życia produktu dla przemysłu stoczniowego. Pomaga przekształcić procesy biznesowe w celu dostosowania ich do „flot przyszłości”.

Rozwiązanie to korzysta z przełomowej technologii 4 generacji dla przyśpieszenia rozwoju statków i konstrukcji morskich, wspiera innowacyjność, współpracę z dostawcami i konkurencyjność. Wiodące stocznie na całym świecie ustanowiły nowe rekordy uruchamiania programu przy użyciu PLM dla przemysły stoczniowego, wykorzystując w tym celu oprogramowanie do projektowania statków z wbudowanych szablonów, które zwiększają produktywność zespołów projektowych i ułatwiają korzystanie ze sprawdzonych praktyk, zmniejszają opóźnienia i potencjalne zagrożenia. Dzięki zarządzaniu konfiguracją, stocznie mogą bezproblemowo śledzić konfigurację od opracowania koncepcji przez produkcję i przez cały cykl życia produktu.

 

Wykorzystując rozwiązania do projektowania statków, konstruktorzy i inżynierowie mogą tworzyć i rozwijać modele 3D w kontekście kluczowych grup, takich jak: główne moduły statku,

przedziały (komory), systemy i lokalizacje. Aby ograniczyć koszty rozwoju i produkcji, jak również ryzyk związanych z budową nowych statków, można wykorzystać w tym celu cyfrowe konstrukcje statków. Dzięki cyfrowym symulacjom kompletnych zestawów statków oraz procesów z nimi związanych, można zoptymalizować proces przepływu przed rozpoczęciem produkcji, co pozwala uniknąć kosztów budowy drogich modeli fizycznych. Przesyłanie rysunków modeli pomiędzy stocznią, a dostawcami i partnerami, jest możliwe dzięki wbudowanemu formatowi danych JT, który wspiera współpracę w zakresie obsługi Multi-CAD. PLM dla przemysłu stoczniowego synchronizuje i zarządza łańcuchem dostaw, gwarantując, że odpowiednie części zostaną dostarczone w odpowiednim czasie. Rozwiązanie PLM pozwala w łatwy sposób zarządzać planowaniem usług, serwisem, procesami obsługi, monitorowaniem i raportowaniem metryk z poziomu jednego środowiska.

To kompleksowe rozwiązanie obejmuje cały cykl życia przedsiębiorstwa stoczniowego i umożliwia stoczniowcom integrowanie wiedzy organizacyjnej, automatyzację procesów w całym cyklu życia produktu, poprawę skuteczności, dokładność i wykonanie tak, aby skrócić czas do dostawy.

Broszura PLM for Shipbuilding (PDF)