Branża motoryzacyjna jest jedną z najprężniej rozwijających się branż na świecie. Wszyscy producenci, aby liczyć się na rynku, muszą co chwilę wprowadzać nowe rozwiązania. Dla każdej firmy uruchomienie nowego projektu jest bardzo trudnym i złożonym procesem. Producenci muszą upewnić się, że ich nowa generacja samochodów nie będzie tylko energooszczędna, ale również będzie wykonana z najnowszych i lekkich materiałów. Materiały te wymagają różnego rodzaju procesów produkcyjnych i montażowych.

Globalizacja zmusza producentów samochodów do znalezienia sposobu, aby skonsolidować swoje platformy, a tym samym zredukować koszty projektowania i produkcji samochodów na rynkach światowych. Takie strategie wymagają wdrożenia programów, które standaryzują procesy produkcyjne.

Klienci domagają się większej ilości opcji i personalizacji swoich samochodów. Wymusza to na producentach elastyczności procesów produkcyjnych, które mogą obsługiwać duże zmiany wcześniej skonfigurowanego produktu.

Rozwiązanie Integrated Manufaturing pozwala firmom uruchamiać globalne projekty z maksymalną wydajnością. Kontroluje czy linie montażowe są odpowiednio zoptymalizowane i gotowe do uruchomienia produkcji. Proponowane narzędzie PLM wspiera również strategie modułowe platform, które mają na celu zmniejszenie kosztów produkcji względem rosnącej wariantowości modeli samochodów.

Jest to możliwe dzięki współpracy systemów produkcyjnych , w tym:

  • Zarządzanym środowisku wczesnego dostępu do danych technicznych produktów w trakcie rozwoju systemu produkcyjnego
  • Zintegrowanej walidacji wytwarzania w celu optymalizacji wydajności i efektywności procesu
  • Szybkiemu i sprawnemu rozwojowi procesu
  • Przewidywalnej wydajności programu i rentowności

Broszura Siemens PLM for Manufacturing (PDF)

Siemens PLM Integrated Manufacturing to Drive Predictive Automotive Launch (PDF)