Lotnictwo i Obronność

Branża lotnicza jest jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie branż na świecie, a klienci biznesowi chcą zastępować swoje starzejące się samoloty nowymi i bardziej energooszczędnymi modelami oraz przedłużyć użyteczną żywotność swoich flot.

Rozwiązania Siemens PLM Software, uwzględniają najlepsze rozwiązania i praktyki z branży lotniczej i obronnej. Pozwolą firmom zarządzać całym cyklem życia produktu, począwszy od zapotrzebowania, a skończywszy na utylizacji.

Rozwiązania PLM zapewniają spójną i bezpieczną wymianę wiedzy i najlepszych praktyk, które mogą przynieść korzyści w tworzeniu nowych i lepszych produktów. Cała „rodzina” produktów Siemens PLM Software, pozwala na zbudowanie pojedynczego źródła danych i obrazów 3D, które można wykorzystać do zdefiniowania najbardziej złożonych platform lotniczych. Pozwala również zarządzać globalną siecią projektantów, inżynierów i specjalistów produkcji.

Siemens PLM Software Program Management do zarządzania złożonymi programami pozwala tworzyć zintegrowane środowiska cyfrowe (IDE), które umożliwiają zespołom programowym (IPT) dzielić się informacjami o programie w czasie rzeczywistym na obszarze całego globu. Wizualizacja wiedzy zapewnia wsparcie przy prezentacjach dla zarządów, współpracy, raportowaniu i przeglądaniu ewaluacji programów. Integracja wiedzy zapewnia wsparcie wspólnego i bezpiecznego środowiska, które pozwala użytkownikom na zabezpieczony dostęp do wszystkich informacji związanych z produktem. Zarządzanie wiedzą zapewnia wszystkim członkom zespołów projektowych dostęp do wiedzy technologicznej, certyfikację oraz właściwe przeszkolenie.

Odpowiedni rozwój produktu pomaga firmom zsynchronizować dane i procesy na przestrzeni złożonego łańcucha wartości, obejmującego rozwój, partnerów w obszarze produkcji oraz cały łańcuch dostaw. Rozwiązania te pozwolą na uzyskanie zintegrowanego środowiska IDE, umożliwiającego wszystkim partnerom pracę w środowisku Multi-CAD. Środowiska IDE, oparte na PLM, jako jedno z rozwiązań PLM Software, pozwalają połączyć wszystkie kluczowe obszary kompetencji konieczne do opracowania wysokowydajnych, trwałych i kosztowo konkurencyjnych systemów lotniczych i obronnych, jak również skrócić czas wprowadzenia produktów na rynek.

Pełen portfel produktów Siemens PLM Software, zapewnia rozwiązania we wszystkich fazach i operacjach na przestrzeni całego cyklu życia produktu, od fazy wstępnego projektu przez projekt szczegółowy, konstrukcję, produkcję aż do serwisu i wsparcia technicznego.

Broszura Lotnictwo i Obronność(PDF)