Testowanie sterowników PLC

 

W trakcie działań produkcyjnych w firmie wszystkie procesy są za sobą ściśle powiązane. Poszczególne działy wpływają na funkcjonowanie całej korporacji – jeśli oddziaływanie jest negatywne, cały proces nie może osiągnąć pozytywnych rezultatów.

Zadaniem sterowników PLC jest zarządzanie działaniami całych linii produkcyjnych lub ich fragmentami – istotną kwestią jest dobór odpowiedniego sterownika PLC, tak aby spełniał wymogi firmy, i założenia długoterminowe, celem przykładowej przyszłościowej rozbudowy.

 

 

Ważne jest też informacja na tmat środowiska pracy w jakim będzie odbywał się dany proces.

Zautomatyzowanie czynnosci produkcyjnych, jest zależe od zastosowanych rozwiązań technicznych.

Automatyzacja procesów produkcyjnych wymaga kompleksowych rozwiązań technicznych. Cyfrowa fabryka to miejsce, gdzie integracja narzędzi zarządzającymi dystrybucją energii wraz z automatyką jest pożądanym i najlepszym rozwiązaniem.

Testowanie sterowników PLC, umożliwia skuteczne wsparcie procesów.

Symulacyjne otoczenie kontrolne, przeprowadzające prace sterownika PLC – skraca czas rozruchu, co wiąże się z obniżeniem kosztów. Szybkie znalezienie błedów systemów jak i zoptymalizowanie kodu może umożliwić efektywniejsze działanie w docelowym systemie rzeczywistym. PLCSIM daje szasne na test ocenę i opytymalizację programu przed jego finlanym wdrożeniem do systemu sterowania. Testowanie sterowników PLC pozwala finalnie uzyskać większą efektywnośc procesu jak i pozwola uniknąc wystepujących wcześniej błędów.

Standaryzacja interfejsu komunikacyjnego zapewnia, że wszystkie urządzenia będące częścią jednej sieci przemysłowej mogą współpracować ze sobą znacznie wydajniej. Dzięki wykorzystaniu jednego narzędzia do kontroli automatyki oraz elementów dystrybucji energii wymiana danych jest znacznie szybsza.

 

Wykorzystując symulator sterownika PLC zyskuje się:

  • Wysoką jakość projektu automatyzacji we wczesnej fazie pracy.
  • Szybszy czas rozruchu w zakładzie klienta.
  • Krótszy czas przestoju.

Istnieje możliwość połączenia PLCSIM Advanced z oprogramowaniem Tecnomatix Process Simulate lub NX Mechatronics Concept Designer, dzięki czemu mamy możliwość wykonania wirtualnego uruchomienia (ang. Virtual Commissioning) wykorzystując symulacje pracy stacji zrobotyzowanej lub maszyn oraz algorytm sterowania zapisany w symulatorze sterownika PLC.

 

PLCSIM Advanced (Kompleksowa symulacja dzięki wirtualnym kontrolerom).

 

 

 

PLCSIM –  pozwala na przeprowadzenie symulacji, zbadania efektywności na poszczególnych blokach użytkowników. Analiza online jak i test funkcji programowych, mogą zostać przeprowadzone jak na bazie prawdziwego sterownika. Testowanie sterowników PLC pozwala uniknąć błędów w zastosowanym docelowo procesie produkcyjnym.