Digital Factory

Digital Factory

„Potrzeba jest matką wynalazków” – jak mówi przysłowie lub „to sytuacja skłania do wprowadzania innowacji i ułatwiania sobie życia”.

Obie definicje są jak najbardziej trafne. Wynika to z bieżącej sytuacji na rynku, gdzie niedostarczenie odbiorcy kompleksowej oferty, najczęściej okazuje się całkowitą klęską dla dostawcy. Po raz kolejny firmy chcąc utrzymać swoją stabilną pozycję na rynku, stale rozwijają bieżące portfolio.

Nie inaczej jest w przypadku Firmy Siemens i powstania branży Digital Factory, która jest jednym z efektów wdrażania długoletniej strategii, w myśl której Siemens wprowadził, a także stale wdraża innowacje w szczególnie ważnych dla korporacji branżach, czyli:
-cyfryzacji,
-automatyzacji,
-elektryfikacji.

Ważnym przykładem jest oprogramowanie PLM- „Siemens PLM Software” – które służy do projektowania, jak i symulacji wykonanych czynności-w odniesieniu do samego produktu, jak i bardziej złożonych procesów – linii produkcyjnych.

W odniesieniu do Siemiens PLM Softawre należy zwrócić uwagę na ich sztandarowe produkty, czyli:
-Tecnomatix,
-Simatic software,
-Nx,
-Teamcenter,
-Solid edge ,
-Spinfire,
-3dconnexion.

Dużym plusem jest ich elastyczność- możliwe jest połączenie ich z sobą, ale nie tylko – mogą być kompatybilne pod względem współpracy z innymi systemami, promowanymi przez innych producentów.
Spełniają one także wymagania dla różnej wielkości firm, tu również nie ma ograniczenia. Możemy w tym miejscu rozpatrywać duże, jak i mniejszej wielkości firmy.

 „Tecnomatix Plant Simulation”

Rys. 1 – „Tecnomatix Plant Simulation” (Czyt. Narzędzie dedykowane do projektowania i planowania procesów produkcyjnych).

Dużo uwagi obecnie poświęca się pojęciu wdrożeń wirtualnych środowisk.
Trudno się też dziwić, ponieważ jest to temat absolutnie funkcjonalny i rozwojowy. Nie sposób nawiązać też do cyfryzacji, gdzie w przypadku przemysłu opiera się ona na zastosowaniu danych z procesu produkcyjnego, przy użyciu najnowszych rozwiązań IT. Możliwe jest zastosowanie informatyzacji do wielu procesów w firmie produkcyjnej. Jest to niejako powiązane z ideą o nazwie „Digital Twin”, łączącej fizyczny system, wraz z jego analogicznym „odbiciem” cyfrowym. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

Nawiązując do firmy Siemens: dużą rolę odgrywa tutaj „Partnerstwo” z poszczególnymi odbiorcami. Wypracowana relacja na tym obszarze sprzedaży jest bardzo istotna z perspektywy dostawcy oraz odbiorcy. Firmy kupujące wdrażają sprawdzone, pewne, funkcjonalne rozwiązania, a dzięki swojemu doświadczeniu ułatwiają codzienną pracą innym użytkownikom, w zależności od ich potencjału. ( Informacyjnie – firma KKS Solution otrzymała w tym roku tytuł na przełomie Stycznia/lutego tytuł najlepszego partnera w Europie, podczas spotkania partnerów handlowych SIEMENS PLM W Bukareszcie). Najczęściej współpraca z partnerami oceniana jest pozytywnie.

Rozwiązań, jak i potrzeb jest coraz więcej. Przemysł cały czas idzie do przodu, tak jak ciągle rosną oczekiwania klientów — przez co ryek staje się z dnia na dzień atrakcyjniejszy (i bardziej konkurencyjny).

Podsumowując, zastosowanie rozwiązań z Siemens PLM Software niesie z sobą wiele korzyści. Przyczyniają się one do powstania innowacji i poprawy produktywności w codziennym funkcjonowaniu firm.

 

 

Najlepszy partner w Europie – Tecnomatix!!

KS Automotive został doceniony na spotkaniu partnerów handlowych SIEMENS PLM w Bukareszcie 31.01-01.02-2017 tytułem najlepszego Partnera w Europie „Manufacturing Engineering Software FY16”.

 

 

 

 

 

KS Automotive na ponad 100%!

Kolejny dobry rok w naszym wykonaniu. Nagroda zdobyta na podsumowaniu roku 2015 Siemens Industry Software – Chlewiska.
Oby tak dalej!

Warsztaty Tecnomatix Virtual Comissioning

W dniach 25 oraz 30 marca KS Automotive miało zaszczyt gościć uczestników na organizowanych przez siebie bezpłatnych warsztatach „Tecnomatix Virtual Commissioning”. Podczas spotkania zostały przybliżone rozwiązania do komputerowej symulacji z portfolio firmy Siemens. Prowadzący warsztaty Kierownik Działu PLM Grzegorz Traczyk, przeprowadził uczestników przez proces przejścia ze standardowej symulacji robotów Off-Line, do symulacji z wykorzystaniem sterowników PLC i towarzyszącego osprzętu. Było to możliwe dzięki dostarczonemu przez firmę Siemens zestawowi demo do Virtual Commissioning. Podczas warsztatów mieliśmy okazję wymienić się spostrzeżeniami jak i doświadczeniami w obszarach Virtual Commissionning.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za udział. W związku z dużym zainteresowaniem, w przyszłości będziemy organizować podobne spotkania, mamy dzieję że będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy na videorelację z warsztatów!

KS Automotive Pionierem sprzedaży RobotExperta

 

KS Automotive zostało nagrodzone przez Siemens PLM Software za pionierską sprzedaż produktu RobotExpert. Wysokie kwalifikacje naszych specjalistów pozwoliły nam znaleźć się w gronie firm, które bardzo szybko znalazły potencjał w nowym produkcie Siemensa, dzięki czemu nasi Klienci mogli bardzo szybko skorzystać z oferowanych przez ten produkt funkcjonalności.

Zimowa akcja promocyjna

  • Jesteśmy Certyfikowanym Partnerem Siemens Industry Software.
  • Zapewniamy niewielkie grupy szkoleniowe.
  • Indywidualne podejście do uczestnika.
  • Trenerzy z dużym doświadczeniem.
  • Bogaty zakres szkolenia uzupełniamy wieloma ćwiczeniami praktycznymi.
  • W trakcie szkolenia lunch i przerwy kawowe.
  • Tryb szkolenia tygodniowy, od poniedziałku do piątku.
  • Pozostałe szkolenia z katalogu, w równie atrakcyjnych cenach.

Rabat dotyczy szkolenia podstawowego lub zaawansowanego dla 1 osoby w wymiarze 5 dni, po 8 godzin zegarowych dziennie. Dodatkowe rabaty przy grupie 3 osobowej. Oferta ograniczona czasowo do 31.01.2014

ZAPYTAJ o wolne terminy i katalog szkoleń !

Dzwoniąc na nr: +48 32 775 50 12
Pisząc na adres: a.polewska@ks-iss.com