9 czerwca 2020 Plant Simulation 0

Każdy zakład produkcyjny dąży do optymalizacji procesów. Sprawna logistyka wewnętrzna to jeden z głównych czynników przekładających się na wydajność systemu produkcyjnego. Głównym zadaniem działów logistyki jest sprawne zarządzanie zasobami ludzkimi i materiałami. Jak to osiągnąć bez dużych nakładów finansowanych oraz ryzyka niepowodzeń? Tu z pomocą przychodzi oprogramowanie Tecnomatix Plant Simulation, które pozwala zapewnia kompleksowe wsparcie poprzez planowanie, optymalizację i analizę procesów logistycznych w zakładach produkcyjnych.

Mając dostęp do danych o ścieżkach przepływu materiałów, częstotliwości procesów oraz analizy kosztów, działy logistyki mogą sprawniej podnosić wydajność produkcji. Na pierwszym etapie następuje ocena i analiza pozyskanych danych, w tym m.in.: sekwencja procesów, zapotrzebowanie na materiały oraz ich zapasy, informacje o narzędziach potrzebnych do przeładunku materiałów oraz pakowanie wytwarzanych, gotowych produktów. Zebranie tych wszystkich danych w Tecnomatix Plant Simulation daje pełny obraz pracy w fabryce. To z kolei pozwala na dostrzeżenie słabych punktów i opracowanie alternatyw, które wpłyną na poprawę efektywności pracy.

Plant Simulation zawiera standardowe biblioteki obiektów do wizualizacji procesów i przepływów materiałowych, a także umożliwia tworzenie i rozwijanie dodatkowych obiektów w celu rozszerzenia standardowych bibliotek. Wszechstronne narzędzia do analizy umożliwiają szybkie zinterpretowanie danych generowanych przez model i uzyskanie odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące wydajności, efektywności, poziomu kosztów, poziomu wykorzystania zasobów, jak również zużycia energii.

Zapraszamy do skorzystania z indywidualnych konsultacji ze specjalistami KS Industry Solutions. Pomożemy wybrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojego zakładu produkcyjnego oraz przeprowadzimy Cię przez cały proces wdrożenia: +48 32 775 50 13 lub support@ks-iss.com