29 czerwca 2019 Przemysł 4.0 Teamcenter 0

O zaletach wynikających z zastosowania rozwiązań automatyki przemysłowej w zakładach produkcyjnych pisaliśmy już wiele razy. Zanim jednak zdecydujesz się na taką inwestycję, warto skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy dokonają właściwej analizy Twojego biznesu. Specjaliści KS Industry Solutions mają wieloletnie doświadczenie w wyborze trafnej i optymalnej konfiguracji odpowiadającej indywidualnym potrzebom przedsiębiorców w zależności od branży oraz skali działania.

Jeśli chcesz usprawnić proces powstawania nowego produktu, zapewnić właściwy dostęp do danych, skrócić czas i zmniejszyć koszt nowych uruchomień, dobrze trafiłeś! W zależności od Twoich potrzeb, zasobów czasowych i planów rozwoju, możemy przeprowadzić zarówno wnikliwą analizę potrzeb, zakończoną ofertą przewidującą szczegółowy plan wdrożenia, uwzględniającego różne działy, dane i procesy lub też bazując na naszym doświadczeniu możemy zaproponować gotowe rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w przemyśle, a które jednocześnie są solidną podstawą do ewentualnego rozwoju.

Wdrożenie Teamcenter – krok po kroku

Analiza przedwdrożeniowa

Na podstawie informacji uzyskanych od klienta, sporządzamy dokument, w którym opisujemy zakres i cele wdrożenia. Dzięki temu uzyskujesz jasną i przejrzystą kolejność zadań, jakie będą wykonywane podczas wdrożenia.

Przygotowanie modelu danych oraz modelu zabezpieczeń

Kolejnym krokiem jest przygotowanie modelu danych na potrzeby wdrożenia Teamcenter oraz weryfikacja poprawności założeń przyjętych podczas tworzenia modelu. Efektem końcowym jest przygotowane środowisko deweloperskie, gotowe do implementacji na serwerze klienta. Zgodnie z dokumentem analizy, zostają przygotowane listy kontroli dostępu do danych dla pracowników, a także tworzymy role i grupy zdefiniowanych w systemie oraz dodajemy osoby do ról i grup w programie Teamcenter.

Przygotowanie szablonu procesu obiegu zadań oraz szablonów wyszukiwania

Procesy obiegów zadań są realizowane na podstawie tzw. szablonów definiowanych. Każdy z szablonów jest wykorzystywany do realizacji konkretnego procesu. W zależności od konfiguracji, procesy mogą być dostępne dla wszystkich lub tylko dla uprawnionych użytkowników/grup użytkowników wskazanych podczas definiowania szablonu. Na potrzeby zamawiającego zostają przygotowane szablony zapytań do bazy, uwzględniające strukturę danych zdefiniowanych w Raporcie Analizy.

Integracja z systemami

Program Teamcenter umożliwia integrację z różnymi systemami. W zależności od wymagań klienta opisanych w dokumencie analizy, zostaje wykonana integracja z systemami CAD oraz np. z pakietem MS Office.

Uruchomienie produkcyjne i dokumentacja powdrożeniowa

Ostatnim punktem wdrożenia, jest przekazanie serwera produkcyjnego w pełni skonfigurowanym systemem Teamcenter, zgodnie z wymogami klienta. Na potrzeby klienta zostaje przygotowana i przekazana dokumentacja powdrożeniowa opisująca całość wykonanych prac.

Jesteś zainteresowany usługą wdrożeniową w swojej firmie? Wystarczy się z nami skontaktować: +48 32 775 50 33 oraz support@ks-iss.com