25 lutego 2020 Przemysł 4.0 VersionDog 0

Automatyzacja przemysłu to nie tylko inwestycje w sprzęt i nowoczesne technologie, to także potrzeba efektywnego zarządzania informacjami, sprawna komunikacja i dostęp do aktualnych informacji w krótkim czasie.

Program versiondog odpowiada na potrzeby współczesnych zakładów produkcyjnych, stanowiąc inteligentne środowisko przeznaczone do zarządzania danymi. Wszystko, co znajduje się w obrębie linii produkcyjnej jest stale monitorowane i raportowane. Każdy użytkownik, niezależnie czy jest to pracownik działu utrzymania ruchu, automatyk czy osoba z kadry zarządzającej widzi te same informacje. Dzięki jego zastosowaniu firmy zyskują scentralizowane miejsce przechowywania danych ze zautomatyzowanych systemów produkcyjnych (PLC, HMI, SCAD, itp.). Służby utrzymania ruchu w prosty sposób mają dostęp do pożądanej wersji oprogramowania, jak również zapoznania się z pełną historią zmian: kto dokonał zmian, co dokładnie zostało zmienione, w którym miejscu, kiedy i z jakiego powodu. To z kolei wpływa na czas reakcji, redukuje ryzyko przestojów i zapewnia stabilność produkcji.

Oto najważniejsze funkcje programu versiondog:

BACKUP / ZABEZPIECZENIE DANYCH
– W pełni zabezpieczone dane i znaczna oszczędność czasu
– Regularne automatyczne porównania wersji (serwer & maszyna)
– Alarm w przypadku wykrycia niezgodności
– Jedna strategia tworzenia kopii zapasowych dla urządzeń sieciowych i nie sieciowych (funkcja konfiguracji „Job” umożliwia monitorowanie, porównywanie i tworzenie kopi zapasowych ręcznie lub zgodnie z założonym harmonogramem)
– Szybkie odzyskiwanie po awarii

KONTROLA WERSJI
– Standaryzowane zarządzanie wszystkimi zmianami w programach kontroli
– Analiza i identyfikacja zmian za pomocą graficznych, tabelarycznych lub tekstowych porównań wersji
– Łatwa identyfikacja/ śledzenie zmian (możliwość szybkiego i łatwego porównania różnić, dzięki czytelnym zestawieniom graficznym)

DOKUMENTACJA
– Zintegrowana dokumentacja
– Pełna historia zmian
– Dane zarządzane ze 100% jasnością i przejrzystością (czytelna prezentacja pełnej historii zmian pozwala na pierwszy rzut oka zobaczyć, KTO zmienił CO, GDZIE, KIEDY i DLACZEGO)
– Raporty do audytu
– Znaczące zmniejszenie nakładu pracy/czasu

Nie bez powodu programowi Versiondog zaufało już ponad 1000 zakładów przemysłowych z blisko 40 krajów całego świata. Wśród aktywnych użytkowników znajdują się m.in.: Audi, Ford, BMW, Porsche, Nestle, Coca Cola, Danone, Umicore, Bayer, Merck, RWE, DURR, Dematic i wielu innych.

KS Industry Solutions, jako wyłączny dystrybutor Versiondog w Polsce, oferuje kompleksowe wsparcie we wdrożeniu programu. Od analizy potrzeb klienta, przez konfigurację, po pełne wsparcie w czasie użytkowania. Zapraszamy do kontaktu: +48 32 775 50 11 lub sales@ks-iss.com.