18 kwietnia 2018 Najnowsze wpisy Przemysł 4.0 SIMIT 0

Każdy inwestor z założenia dąży do tego aby jego firma prosperowała jak najlepiej, jego pracownicy osiągali możliwie duży poziom satysfakcji, a klienci zadowolenie z wyników ich wspólnej pracy.

Mimo pełnego zaangażowania zarządu, jak i całego teamu wdrożeniowego, wysiłek nie zawsze przekłada się na dobre wyniki. Niestety może okazać się często mało efektywny bez zastosowania nowoczesnych technologii.
W Internecie można znaleźć wiele informacji, z których wynika że Polskie zakłady produkcyjne coraz częściej sięgają po nowe technologie z zakresu IT jak i automatyki. Trudno też się dziwić – przemawiają za tym zmniejszenie nakładu pracy ludzkiej, jak i oszczędności ekonomiczne same nakłaniają do tego typu rozwiązań.

Przemysł 4.0 przedstawia efektywne i funkcjonalne połączenie pracy maszyn w czasie rzeczywistym wraz z ich odwzorowaniem w środowisku wirtualnym. Stanowi to wygodne rozwiązanie ponieważ pozwala wychwycić błąd już podczas symulacji cyfrowej – i uzyskać szanse uniknięcia go podczas pracy rzeczywistej.
Dodatkowo jego założenia stanowią elementy uefektywniające działania produkcyjne w zakładach przemysłowych. Już sama poprawa komunikacji pozwala uzyskać większą ekonomię procesu wyrobu, jak i większa elastyczność.

Otoczenie czwartej odsłony przemysłowej jest dużym wsparciem dla zespołu pracowników, jakiego nie dawały poprzednie wersje.
Pozwala szybko i sprawie, bez względu na ograniczenia czasowe, wspierać komunikację w strefie zakładów jak i systemów w nim działających. Wsparciem objęte są wszystkie czynniki od momentu złożenia zamówienia po usługi posprzedażowe.
Zastosowanie założeń Industry 4.0 to kolejny krok w stronę digitalizacji, gdzie z pomocą przychodzi rozbudowane środowisko inżynierskie TIA PORTAL. Umożliwia ono konfigurację jak i dalsze możliwości programowania całego systemu, przy zastosowaniu jednakowych zmiennych procesowych.

TIA Portal integruje kompletny zestaw narzędzi umożliwiających realizację złożonych zadań z zakresu automatyki – od planowania, do inżynieringu i monitorowania poprawnej pracy systemu automatyki. Nowe funkcje oprogramowania skierowane są nie tylko dla integratorów i producentów maszyn, ale także dla ich operatorów.
TIA Portal jest częścią Digital Enterprise Software Suite wraz z PLM i MES, co czyni go doskonałym narzędziem umożliwiającym wdrożenie koncepcji Industry 4.0 w fabryce.

Bardziej szczegółowe informację na temat TIA Portal mogą Państwo znaleźć pod linkiem:
https://ks-iss.com/produkty/tia-portal-simatic-software/, zachęcamy do lektury, w przypadku pojawienia się pytań prosimy o kontakt na dane z strony internetowej pod zakładką kontakt:

Kontakt