9 listopada 2020 Plant Simulation Przemysł 4.0 0

Najnowsza wersja Tecnomatix Plant Simulation 16 to rozszerzone możliwości planowania i symulacji scenariuszy przepływu materiałów w oparciu o Lean Logistics.

Lean Logistics, czyli oszczędna logistyka koncentruje się na sposobach rozpoznawania i eliminowania niepotrzebnych działań z łańcucha dostaw w celu zwiększenia przepływu produktów. Dla przedsiębiorców rozpoznanie takich punktów to kluczowa kwestia w celu osiągnięcia najwyższej wydajności pracy oraz obniżenia kosztów.

Symulacja przepływu materiałów pozwala konfigurować, łączyć i optymalizować przychodzące łańcuchy dostaw oraz testować je za pomocą cyfrowego bliźniaka produkcji z rzeczywistymi danymi wejściowymi.

Tecnomatix Plant Simulation 16 wprowadza funkcję supermarket i domyślną funkcję pobierania materiału dla łatwego modelowania nowoczesnej logistyki i przepływu materiałów w systemach produkcyjnych.

W fabrykach połączenie magazynów i supermarketów w pobliżu komórek produkcyjnych jest szeroko stosowane do kontrolowania i minimalizowania produkcji w toku (WIP).

Funkcja Supermarket obsługuje wiele typów zasobów w magazynie i kontroluje poziomy napełnienia dla każdego typu części. Gdy typ części osiągnie poziom ponownego zamówienia, funkcja supermarket automatycznie wysyła żądanie do dostawcy, aby ponownie zapełnił magazyn. Wykres symulacji zakładu obserwuje i wyświetla zawartość magazynu podczas przebiegu symulacji oraz pomaga zoptymalizować zapas na typ części oraz redukuje produkcję w toku (Work in process).

Taka ścieżka z perspektywy przedsiębiorcy okazuje się być niezwykle przydatna. Dzięki dokładnej analizie oraz zautomatyzowanej kontroli zapewnia:

• bezpośrednie wsparcie dla oszczędnej strategii pozyskiwania materiałów i redukcji produkcji w toku;
• minimalizację potrzeby pisania niestandardowych elementów sterujących SimTalk;
• połączenie często żądanej strategii pobierania materiałów z standardowym przepływem zasobu.

Jesteśmy przekonani o efektywności rozwiązania Lean Logistics. Logiczna sekwencja działań, skuteczny system powiadomień oraz intuicyjna obsługa narzędzia zapewniają producentom płynny przepływ materiałów, bez ryzyka zbędnych wydatków.

Serdecznie zapraszamy do konsultacji ze specjalistami KS Industry Solutions +48 32 775 50 13 lub support@ks-iss.com Od lat pomagamy przedsiębiorcom we wdrożeniach zautomatyzowanych systemów wspierających prace zakładów produkcyjnych. Skupiamy się na indywidualnych potrzebach klientów, proponując sprawdzone rozwiązania, z których korzystają producenci na całym świecie.