4 stycznia 2021 Przemysł 4.0 0

Każdy ruch, każda sekwencja czynności ma wpływ na wydajność pracy w zakładzie produkcyjnym. Dzięki szczegółowej analizie aktualnej sytuacji, możesz wychwycić momenty, które niekorzystnie działają na cały proces produkcyjny. Pomoże Ci w tym narzędzie dostępne w najnowszej wersji Tecnomatix 16 od Siemens!

Tecnomatix 16 wykorzystuje technologię bazującą na modelach predykcyjnych, a następnie umożliwia tworzenie symulacji poszczególnych procesów. Narzędzie wykorzystując system przechwytywania i śledzenia ruchu, generując raporty, które pozwalają skutecznie zarządzać pracą ludzką.

Budowa ciała, wiek, predyspozycje fizyczne to wszystko ma wpływ na wydajność pracy pracowników. Tecnmatix 16 pozwala na stworzenie bardzo dokładnego obrazu osoby (lub modelu reprezentującego podobne cechy grupy), a następnie określenie tempa i możliwości wykonywanych przez niego zadań. Zebrane dane stają się niezwykle pomocne przy planowaniu sekwencji zadań, zapewniając Twojemu przedsiębiorstwu najwyższą efektowność.

W symulacji stworzonej za pomocą Tecnomatix 16 dopasujesz określone osoby do konkretnych prac, wyznaczysz odpowiednie ścieżki ruchu, tak aby zadania były wykonywane w najprostszy i najszybszy sposób. Ostatecznie wyeliminujesz słabe punkty w dotychczasowej organizacji pracy pracowników na linii produkcyjnej. Ciągłe pomiary, analizy i automatyczne raporty pozwolą Ci skutecznie poprawić jakość działania fabryki.

Jeśli chcesz przetestować narzędzia oferowane przez Tecnomatix 16, skontaktuj się z naszymi ekspertami: +48 506 118 234 lub support@ks-iss.com