8 października 2020 Plant Simulation Przemysł 4.0 0

Oprogramowanie Tecnomatix zostało zaprojektowane w celu umożliwienia producentom automatyzacji produkcji i minimalizowania ryzyka związanego z wdrażaniem nowych innowacyjnych projektów do istniejących już procesów produkcyjnych.

Tecnomatix 16 zapewnia wiele nowych możliwości m.in. w obszarach:

– programowania robotów i wirtualnego uruchamiania

– tworzenia i symulacji programów robotów

– ergonomii pracy człowieka

– tworzenia ścieżek

– programowania offline (OLP)

a także ogólne ulepszenia, nowe produkty i aktualizacje IT.

Programowanie robotów i wirtualne uruchamiania

Nowa wersja Tecnomatix 16 to szereg udoskonaleń m.in. w obszarze symulacji, tworzenia ścieżek czy programowaniu offline (OLP). Dodatkowo użytkownicy mogą liczyć na poprawione narzędzia do debugowania oraz wsparcie w zakresie tworzenia i symulacji programów robotów.

Poprawiono również metody i możliwości dotyczące symulacji wirtualnego uruchomienia, modelowania z zastosowaniem narzędzi wewnętrznych i zewnętrznych oraz integrację wirtualnego kontrolera służącego do uruchamiania maszyny w wirtualnym środowisku.

Synchronizacja z KUKA Robot Program Viewer

Dzięki tej funkcji, użytkownik może teraz korzystać z programów dedykowanych robotom KUKA za pomocą nowego panelu w przeglądarce Robot Program Viewer. Nowy panel wyświetla komunikaty dla robotów KUKA utworzone za pomocą poleceń OLP,  takich jak MsgNotify oraz umożliwia interakcję z robotem poprzez ich przeglądanie i wybieranie działań za pomocą skonfigurowanych przycisków.

Kontroler Process Simulate Kuka KRC (wersja 4.15 lub nowsza) został rozszerzony tak, aby obsługiwał standardowy plik MsgLib.src KUKA bez potrzeby dodatkowej konfiguracji, umożliwiając wyświetlanie komunikatów operatora w przeglądarce programu Robot Program Viewer.

Symulacja za pomocą Virtual Robot Controller (VRC)

Połączenie VRC umożliwia użytkownikom łączenie się z oprogramowaniem RobotStudio (ABB) lub ROBOGUIDE (Fanuc) w celu symulacji kompletnych systemów robotów przy użyciu narzędzi producenta bazując w środowisku Process Simulate. Pozwala to na idealne odwzorowanie procesu i wirtualne uruchamianie minimalizując konieczność dokonywania konfiguracji w rzeczywistym robocie.

W trybie VRC programy robota są wykonywane zdalnie przez VRC i wizualizowane w Process Simulate. Następnie Process Simulate wymienia informacje o sygnałach (I / O) z VRC i umożliwia komunikację między robotami, urządzeniami peryferyjnymi i sterownikami PLC.

Ergonomia pracy człowieka

Tecnomatix 16 umożliwia szybkie tworzenie symulacji procesów wykorzystując technologię bazującą na modelach predykcyjnych. Pozwala też na automatyczne generowanie szczegółowych raportów opartych o ergonomię pracy człowieka, wykorzystując system przechwytywania i śledzenia ruchu.

Nowa wersja znanych już postaci Jack i Jill to przede wszystkim dopracowanie najdrobniejszych detali od zmian wizualnych, po najnowocześniejsze skalowanie antropometryczne. Model człowieka stał się jeszcze bardziej realistyczny. Tecnomatix 16 pozwala na wierne dostosowanie cech postaci m.in.: wybór ubioru, masy ciała, a nawet koloru oczu! Na przykładzie avatarów, użytkownik może precyzyjnie zoptymalizować ruchy pracowników, zapewniając efektywną pracę.

Masz dodatkowe pytania dotyczące nowej wersji Tecnomatix 16? Skontaktuj się z nami +48 32 775 50 13 lub support@ks-iss.com Jako Gold Partner Siemens Digital Industries Software odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci we wdrożeniu rozwiązania w Twoim zakładzie produkcyjnym.