25 kwietnia 2019 Przemysł 4.0 Teamcenter 0

Wprowadzając na rynek nowy produkt, przedsiębiorstwa często korzystają z różnych systemów zarządzania danymi w zależności od specyfiki zespołów, które nad nimi pracują. Taka dezintegracja zdecydowanie utrudnia i spowalnia cały proces produkcyjny, wpływając chociażby na koszty związane z inwestycją.

Systemem, który skutecznie eliminuje powyższe problemy jest Teamcenter od Siemens. To obecnie jedyne rozwiązanie PLM na rynku, które zajmuje się cyklem życia produktu od etapu planowania portfela, poprzez rozwój produktu, produkcję, serwis aż do fazy rezygnacji z produktu.

Teamcenter pozwala użytkownikom na globalną współpracę między zespołami. Wdrażając funkcję współpracy społeczności Teamcenter, zespoły globalne mogą zapewnić między innymi łatwiejszą integrację procesów, szybciej uzyskać prawidłowe odpowiedzi i przyspieszyć ogólny rozwój projektu.

Oprogramowanie jest w pełni integralne z najpopularniejszymi systemami CAD takimi jak: NX, Solid Edge, CATIA V5, Solid Works, Inventor, Pro/ENGINEER, AutoCAD, a wykorzystywany przez system neutralny format plików JT, umożliwia zespołom podgląd, oznaczanie, analizowanie, zatwierdzanie skomplikowanych projektów CAD bez potrzeby wykorzystywania licencji CAD lub doświadczenia w tworzeniu dokumentacji CAD. System Teamcenter pozwala na łączenie aplikacji takich jak Matlab/Simulink oraz Rhapsody w środowisku PLM, możliwa jest również integracja „na żywo” z pakietem Microsoft Office (Excel, Word i Visio).

Teamcenter dzięki zintegrowanemu modułowi do zarządzania projektami, daje użytkownikowi możliwość samodzielnego tworzenia projektów, określenia dokładnych zadań w projekcie, przypisania do nich odpowiednich zasobów. Dodatkowo każde zadanie czy projekt można łatwo oszacować, dzięki czemu uzyskujemy dokładną informacje o kosztach.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu Teamcenter, skontaktuj się ze specjalistami KS Industry Solutions: +48 32 775 50 33 oraz support@ks-iss.com