31 lipca 2019 Przemysł 4.0 Teamcenter 0

Oprogramowanie Teamcenter jest kompleksowym systemem pozwalającym na zarządzanie pełnym cyklem życia produktu oraz umożliwiającym globalną współpracę między zespołami. Jego ogromną zaletą jest także proste i oszczędne wdrożenie, możliwe w niemal każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Dzięki wykorzystaniu gotowych aplikacji, dostępnych zaraz po instalacji Teamcenter, użytkownik skutecznie redukuje dodatkowe koszty. Program jest w pełni integralny z najpopularniejszymi systemami CAD takimi jak: NX, Solid Edge, CATIA V5, Solid Works, Inventor, Pro/ENGINEER, AutoCAD, a wykorzystywany przez system neutralny format plików JT, umożliwia zespołom podgląd, oznaczanie, analizowanie, zatwierdzanie skomplikowanych projektów CAD bez potrzeby wykorzystywania licencji CAD lub doświadczenia w tworzeniu dokumentacji CAD. System Teamcenter pozwala na łączenie systemów takich jak Matlab/Simulink oraz Rhapsody w środowisku PLM, możliwa jest również integracja „na żywo” z pakietem Microsoft Office (Excel, Word i Visio).

Oprogramowanie Teamcenter Rapid Start

Częścią Teamcenter jest oprogramowanie Teamcenter Rapid Start stanowiące jedno źródło danych, które pozwala użytkownikom w łatwy sposób wyszukać i nanieść wymagane zmiany w istniejących już modelach, lub stworzyć nowe w oparciu o te istniejące. Ono także nie wymaga dodatkowych nakładów podczas wdrożenia. Dzięki najlepszej w swojej klasie wizualizacji, firmy działające w środowisku Multi CAD, wykorzystując format JT oraz wiele innych formatów plików 2D i 3D, są w stanie wykonać analizę złożeń bez konieczności dostępu do systemu CAD. Dodatkowym autem jest możliwość integracji systemu z pakietem MS Office. W ten sposób możemy zarządzać nie tylko danymi CAD, ale również powiązanymi dokumentami oraz plikami formatu PDF.

Dzięki integracji z pakietem MS Office, procesy Workflow są również dostępne z poziomu np. Microsoft Outlook. Można też synchronizować zadania i działania pakietu MS Office, i zautomatyzować wiele procesów pomiędzy różnymi działami np. zatwierdzanie dokumentacji technicznej.

KS Industry Solutions oferuje klientom usługi wdrożeniowe, szkolenia oraz support związane z systemem Teamcenter. Nasi specjaliści indywidualnie dopasowują parametry do wymagań zakładu produkcyjnego, dzięki czemu klient zyskuje doskonale przygotowane narzędzie wspierające wydajność pracy oraz optymalizujące istniejące procesy.

Masz pytania? Chcesz skorzystać z naszej pomocy? Skontaktuj się z nami: +48 32 775 50 33 oraz support@ks-iss.com