27 sierpnia 2019 Process Simulate Przemysł 4.0 0

Faza projektowania to prawdopodobnie najważniejszy z perspektywy wdrożenia całego projektu etap wymagający niezawodnego oprogramowania do gromadzenia niezliczonych informacji o produktach w jednym miejscu, niezwykłej precyzji oraz operowania danymi bez przeszkód. Siemens PLM Add-ons jest jednym z dodatków do kompleksowego oprogramowania Siemens PLM, które możemy zaoferować naszym klientom, dzięki współpracy z niemiecką firmą W.E.S.T. GmbH.

Siemens PLM Add-ons

Interfejs RPS obsługuje cały proces migracji danych z ROBCAD do Process Simulate, znacznie usprawniając pracę i eliminując potencjalne błędy już na bardzo wczesnym etapie. Konwersja obejmuje strukturę bibliotek danych, a także ścieżki z całą zawartością.

Wszystkie informacje techniczne i strukturalne są przesyłane do Process Simulate. Dzięki prostej, zintegrowanej technologii zapewniamy zgodność ze strukturami specyficznymi dla OEM w PD/PS. Duża liczba cel zrobotyzowanych (bez ograniczeń) może zostać skonwertowana w jednym procesie i zintegrowana z zatwierdzonymi strukturami Process Simulate. Jak to wpływa na wydajność pracy? Dzięki zastosowaniu Siemens PLM Add-ons jesteśmy w stanie zmniejszyć standardowy wysiłek ze 100% nawet do 5%!

Aktualizacja (v1.3.0.0) wprowadziła nowe funkcje, wśród nich możliwość importu parametrów KRC i VKRC robotów KUKA, ścieżek i lokalizacji, a także parametrów narzędzi i baz robota (tylko KRC i VKRC), kopiowanie plików danych robota z folderu „_rrs” do folderu „RobotsMachineDataFiles” (tylko KRC i VKRC) czy optymalizację czasu importu. Pełna lista nowości jest dostępna na naszej stronie: https://ks-iss.com/produkty/west/addons/

Topview 2D

Software Process Simulate jest zintegrowane z oprogramowaniem Topview, efektywnie wykorzystując interfejs API. Służy ono do tworzenia szczegółowych i powtarzalnych layoutów i może być eksportowane w różnych formatach, co ma kluczowe znaczenie na przykład dla oprogramowania MicroStation. (Topview 2D jest również dostępny dla ROBCAD).

Program Topview 2D eksportuje layouty do różnych formatów, takich jak: DXF, Robface/Component czy JT. Na życzenie klienta możliwe jest przygotowanie eksportu do innych niestandardowych formatów.

Topview 2D oferuje użytkownikom wiele korzyści usprawniających pracę, w tym: możliwość stworzenia układu 2D z bieżących cel zrobotyzowanych, grupowanie poszczególnych obiektów w formacie wyjściowym, identyfikując układ globalny danej części (Self Origin).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dodatkach oferowanych przez W.E.S.T. GmbH, już teraz warto skontaktować się ze specjalistami KS Industry Solutions: +48 32 775 50 14 lub office@ks-iss.com.