19 grudnia 2018 Process Simulate Przemysł 4.0 0

Jako przedsiębiorcy, na pewno zależy Ci na maksymalizacji zwrotu z inwestycji. Roboty, które wykorzystujesz w swoim zakładzie produkcyjnym muszą być w pełni zintegrowaną częścią całości, nie zaś oddzielnie pracującymi obiektami. Inwestując w kompleksowe oprogramowanie zapewniasz sobie komfort i efektywność podjętych działań. Planowanie, projektowanie oraz odpowiednia implementacja systemu pozwoli osiągnąć wyznaczone cele oraz uzyskać konkurencyjność na rynku.

RobotExpert firmy Siemens Industry Software jest niezależnym, kompleksowym oprogramowaniem do symulacji ruchu robotów, które świetnie sprawdza się w różnych zastosowaniach przemysłowych. Umożliwia projektowanie, symulowanie i optymalizowanie procesów związanych z zastosowaniem robotów, w tym programowanie offline robotów przemysłowych (przygotowanie programu na konkretnego robota).

Intuicyjne środowisko 3D RobotExpert pozwala na symulowanie w pełni funkcjonalnych komórek i systemów produkcyjnych. Dzięki temu możliwa jest szybka i dokładna optymalizacja ścieżki poruszania się robotów i skrócenie czasu cyklu. Co więcej, dzięki wykonanym symulacjom wirtualnym możesz w pełni kontrolować ustawienie maszyn oraz precyzyjnie dopasować je do potrzeb produkcyjnych. Zyskujesz w ten sposób większą wydajność pracy i przede wszystkim eliminujesz ryzyko pojawienia się niepożądanych awarii, kolizji robota czy przestojów w pracy robota.

Oprogramowanie RobotExpert pozwala na obsługę modeli robotów różnych firm (ABB, Fanuc, Kuka itd.), daje też możliwość wgrywania programów robotów bezpośrednio na hali produkcyjnej. Dodatkowo inżynierowie mogą dostosować interfejs użytkownika i funkcje do swoich potrzeb.

Specjaliści KS Industry Solutions prowadzą profesjonalne szkolenia m.in. z zakresu RobotExpert. Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem rozwiązania w swoim biznesie, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji: +48 32 775 50 13 lub support@ks-iss.com. Przygotujemy indywidualna ofertę pod kątem Twojej działalności. Pokażemy i doradzimy, w jaki sposób możesz wykorzystać narzędzia Siemens Industry Software, w tym oprogramowanie RobotExpert, aby usprawnić procesy produkcyjne.