21 stycznia 2019 Process Simulate Przemysł 4.0 VersionDog Wirtualne Uruchomienie 0

Narzędzia do programowania robotów off-line i wirtualnego rozruchu sterowników PLC firmy Siemens to doskonałe rozwiązanie dla firm chcących uzyskać przewagę konkurencyjną w dobie Przemysłu 4.0.

Poszczególne narzędzia uzupełniają się nawzajem, dzięki czemu klient otrzymuje kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zarówno programowanie robotów w trybie offline, sprawdzanie poprawności wykonania programu w sterownikach PLC, jak i poprawę komunikacji i koordynacji między różnymi obszarami produkcji. Podejmowanie trafnych decyzji staje się więc dużo bardziej prawdopodobne, co zwiększa szansę przedsiębiorstwa na osiągnięcie przewagi na rynku, obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie zysków z całego przedsięwzięcia.

Oprogramowanie firmy Siemens do programowania robotów off-line i wirtualnego rozruchu sterowników PLC składa się z czterech osobnych narzędzi: Process Designer, Process Simulate, Robcad (narzędzie, którego funkcjonalność przejmuje Process Simulate) i RobotExpert.

Process Designer

Narzędzie Process Designer umożliwia już na bardzo wczesnych etapach planowania koncepcyjnego ocenę alternatywnych aspektów produkcji, koordynowanie zasobów, planowanie wielu wariantów, wprowadzanie zmian oraz szacowanie kosztów i czasów cykli. Process Designer pozwala pracownikom na wspólne planowanie i analizowanie procesów produkcji oraz zarządzanie nimi w skali całych zakładów, linii i pojedynczych operacji.

Process Simulate

Narzędzie Process Simulate pozwala na opracowywanie, symulowanie, optymalizowanie, sprawdzanie poprawności i programowanie w trybie offline wieloelementowych systemów produkcji opartych na robotach i automatyzacji.
Znacznie przyspiesza wprowadzanie produktów na rynek. Wszystko dzięki możliwości wirtualnego sprawdzania koncepcji produkcyjnych z wyprzedzeniem w trójwymiarowym, dynamicznym środowisku. Tworząc pełnowartościowe makiety pełnych komórek produkcyjnych i systemów w środowisku 3D, narzędzie zapewnia platformę optymalizacji procesów i obliczania czasów cykli na różnych etapach opracowywania — od koncepcji po wdrożenie.

RobotExpert

RobotExpert to bardzo proste we wdrożeniu oprogramowanie do symulacji ruchu robotów. Pozwala zoptymalizować ścieżki poruszania się robotów i skrócić czasy cykli procesowych. RobotExpert umożliwia projektowanie, symulowanie i optymalizowanie procesów związanych z zastosowaniem robotów, w tym programowanie offline robotów przemysłowych. Zdecydowanie wpływa to na zwiększenie szybkości, elastyczności i wydajności działania systemów zautomatyzowanych.

Jeżeli mają Państwo pytania odnośnie poszczególnych narzędzi do programowania robotów off-line i wirtualnego rozruchu sterowników PLC firmy Siemens lub planują ich wdrożenie w przedsiębiorstwie przemysłowym, zachęcamy do kontaktu z ekspertami KS Industry Solutions: +48 32 775 50 13 lub support@ks-iss.com Przygotujemy indywidualną ofertę, która pozwoli na efektywne wykorzystanie oprogramowania.