25 kwietnia 2018 Najnowsze wpisy Process Simulate Przemysł 4.0 Wirtualne Uruchomienie 1

Roboty odgrywają coraz większą role w zakładach produkcyjnych. W często padającym pytaniu w przypadku robotyzacji: „szansa czy zagrożenie?” – w tym momencie można spokojnie wysnuć tezę że mamy do czynienia z nowym standardem pracy, stanowiącym bardzo dobrą alternatywę dla pracy człowieka.
Roboty doskonale sprawdzają się podczas wykonywania wielu różnych czynności, w których są bardziej efektywne od człowieka – dzięki swojej powtarzalności mogą być bardziej precyzyjne jak i wykonywać tę samą czynność, z uwzględnieniem krótszego czasu. Drugim ważnym czynnikiem przemawiającym za pracą robota jest zastąpienie człowieka w przypadku warunków wpływających negatywnie na jego zdrowie.

Zdecydowany liderem jeśli chodzi o zastosowanie robotyzacji w procesach produkcyjnych jest przemysł elektroniczny jak i samochodowy. Nie stanowi to jednak żadnego ograniczenia jak i wyjątku. Z biegiem czasu i wzrostem wymagania, ich obecność w zakładach przemysłowych będzie sukcesywnie wzrastać.

Specyfika rynku wymusza na firmach osiągnięcie wysokiej jakości produktów(wymagania, klientów, konkurencja, czas wykonania), co niestety jest mało realne bez ciągłego doskonalenia linii produkcyjnych. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być inwestycja, chociażby częściowa jeśli chodzi o zastosowanie robotyzacji.

Sam termin programowania robotów, należy rozpatrywać w stosunkowo szerokim zakresie pojęć. Obejmują on zagadnienia związane nie tylko z samymi działaniami/czynnościami, ale też symulowaniem, sterowanie jak i modelowanie.

Tecnomatix RobotExpert firmy Siemens Industry Software, dedykowane do programowania robotów off-line, umożliwia projektowanie, symulowanie i optymalizowanie procesów związanych z zastosowaniem robotów, w tym programowanie offline robotów przemysłowych.

Pozwala to zmaksymalizować szybkość, elastyczność i wydajność działania systemów zautomatyzowanych. RobotExpert to łatwe we wdrożeniu oprogramowanie do symulacji ruchu robotów, które świetnie sprawdza się w różnych zastosowaniach przemysłowych, takich jak przenoszenie ładunków, obróbka powierzchniowa, spawanie łukowe lub cięcie laserowe.

RobotExpert pozwala uzyskać ustawienie maszyn idealnie dobranych do potrzeb produkcyjnych, którego funkcjonalność cechuje się: 1.Modelowaniem 3D kinematyki oprzyrządowania i robotów, 2.Obsługą modeli robotów różnych firm (ABB, Fanuc, Kuka itd.), 3. Dynamiczną symulacja 3D ruchu robotów, 4. Wykrywaniem potencjalnych kolizji, 5.Przedstawianie wyników w postaci wykresu Gantta. 6.Programowanie offline robotów przemysłowych. 7. Precyzyjne obliczanie czasu cyklu przy użyciu technologii realistycznych symulacji robotów (RRS). 8.Możliwością wgrywania programów działania robotów bezpośrednio na hali produkcyjnej. 9.Możliwością dostosowania interfejsu użytkownika i funkcji. 10.Intuicyjną obsługą narzędzia, przygotowanego z myślą o środowisku systemu Windows.

W przypadku zainteresowania większą ilością informacji na temat programowania offline zachęcamy do zapoznania się z zakładką programowanie robotów offline – https://ks-iss.com/uslugi/programowanie-robotow-line/, jak i do bezpośredniego kontaktu.