8 kwietnia 2020 Plant Simulation 0

Symulacje procesów produkcyjnych to najlepszy sposób na bezpieczne, kontrolowane wdrożenia nowych rozwiązań w fabryce. Inwestując w oprogramowanie Plant Simulation zyskujesz wiedzę na temat wydajności i (nie)zawodności planowanych zmian. Na podstawie wyników symulacji możesz podejmować trafne decyzje, oszczędzając dzięki temu czas i pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na ich testowanie w realnej rzeczywistości.

Plant Simulation od Siemens to narzędzie o ogromnych możliwościach, a przy tym proste w obsłudze i intuicyjne. Modele symulacyjne biorą pod uwagę wewnętrzne i zewnętrzne łańcuchy dostaw, zasoby produkcyjne oraz procesy biznesowe, umożliwiając analizę wpływu dla różnych wariantów produkcji. Możliwe jest badanie różnych strategii sterowania liniami produkcyjnymi i weryfikacji synchronizacji linii z liniami podrzędnymi. Dzięki badaniom symulacyjnym dokonasz m.in.: optymalizacji przepustowości, eliminacji wąskich gardeł oraz ograniczania zapasów w toku.

System umożliwia definiowanie różnych reguł przepływu materiału i weryfikację ich wpływu na wydajność całej linii. Reguły te są wybierane z bibliotek i mogą być później dowolnie rozbudowywane w celu zamodelowania bardziej wyrafinowanych strategii.

Dzięki algorytmom genetycznym, które wykorzystuje jeden z modułów Plant Simulation, użytkownik otrzymuje szczegółowe informacje na temat optymalizacji procesów, które uwzględniają wiele ograniczeń, np. przepustowość, wielkość zapasów, wykorzystanie zasobów czy daty dostaw.

Narzędzia analityczne Plant Simulation umożliwiają łatwą interpretację wyników symulacji. Od analiz statystycznych, przez wykresy i zestawienia pokazujące wykorzystanie buforów, maszyn i zasobów ludzkich. Niezależnie od pożądanego zestawienia wyników analizy, zawsze są one prezentowane w czytelnej, prostej formie. Tak, aby zarówno kadra zarządzająca, klienci czy pracownicy na pierwszy rzut oka widzieli efekty, jakie chcemy zaprezentować.

Już teraz zamów bezpłatną konsultację z ekspertami KS Industry Solutions: +48 32 775 50 13 lub support@ks-iss.com