30 kwietnia 2020 VersionDog 0

Dane przedsiębiorstwa to jego własność intelektualna, wartość pozwalająca na utrzymanie pozycji na rynku oraz to, co daje przewagę nad konkurencją. W dobie Przemysłu 4.0 oraz infrastruktury Przemysłowego Internetu Rzeczy jeszcze ważniejsze z perspektywy bezpieczeństwa firmy stają się środki ochrony danych. Źródła zagrożenia mogą być różne. Najczęściej przedsiębiorcy obawiają się celowych działań z zewnątrz: przechwycenia informacji, uszkodzenia zasobów, usunięcia ich. Jednak warto wspomnieć tu także o innych rodzajach zagrożeń wynikających np. z błędów w oprogramowaniu, przeoczenia pracowników, luk przy projektowaniu maszyn, linii. Bez względu na przyczynę, warto zadbać o skuteczną ochronę zasobów firmy, tak aby w razie jakiejkolwiek sytuacji zagrożenia móc szybko zareagować i nie doprowadzić do przestojów w pracy zakładu przemysłowego.

Versiondog to efektywne oprogramowanie do zarządzania danymi takimi jak: programy PLC, paneli HMI, programy robotów, maszyn CNC itp., ich dokumentacji oraz ochrony. Jest stosowane w największych zakładach przemysłowych na całym świecie. Prostota użytkowania, zaawansowane funkcje oraz integralność z rozwiązaniami większości czołowych producentów, sprawiają, że versiondog staje się centrum zarządzania danymi w działach utrzymania ruchu, robotyki i automatyki, co wpływa na skuteczność działań i lepszą komunikację pomiędzy poszczególnymi działami.

W kwestii ochrony danych, versiondog oferuje:

– w pełni zabezpieczone dane i znaczna oszczędność czasu

– regularne automatyczne porównania programu z maszyny do tego co mamy na serwerze danych

– alarm w przypadku wykrycia niezgodności

– jedna strategia tworzenia kopii zapasowych dla urządzeń sieciowych i nie sieciowych

– szybkie odzyskiwanie po awarii

Jak to wygląda w praktyce? Zmiana dokonywana w każdej wersji programu jest graficznie oznaczana, tak, aby na pierwszy rzut oka użytkownik widział, co i kiedy zostało zmienione. Każdy nieautoryzowany dostęp jest natychmiastowo zgłaszany do wyznaczonych osób. Alarm pozwala na szybką reakcje i weryfikację sytuacji zagrożenia. Natomiast np. w przypadku awarii, dzięki zasobom versiondog w bardzo krótkim czasie można odzyskać dane, przywracając ostatnią wersję oprogramowania.

Nie czekaj do momentu aż Twoje dane zostaną zagrożone. Zintegruj system zarządzania i postaw na sprawdzone rozwiązanie versiondog. Zamów bezpłatną konsultację i przekonaj się o możliwościach oprogramowania: +48 506 118 234 lub office@ks-iss.com

—————————————————————————————————————-

KS Industry Solutions, jako wyłączny dystrybutor versiondog w Polsce, dostrzega ogromny potencjał w oprogramowaniu od Auvesy. Dziesiątki czołowych producentów z całego świata, którzy już korzystają z versiondog, nie mogą się mylić. Poznaliśmy to narzędzie od A do Z. Teraz chcemy dzielić się naszą wiedzą i najlepszymi praktykami z firmami w Polsce.