25 października 2018 Process Simulate Przemysł 4.0 Wirtualne Uruchomienie 0

W ostatnich latach wykorzystanie robotów w branży przemysłowej staje się coraz bardziej popularne. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie rozwiązań, które doskonale radzą sobie z wykonywaniem zadań, do których wcześniej niezbędna była obecność człowieka. Narzędzie Tecnomatix RobotExpert firmy Siemens Industry Software umożliwia projektowanie, symulowanie i optymalizowanie procesów związanych z zastosowaniem robotów, w tym programowanie offline robotów przemysłowych.

Przedsiębiorcy z branży przemysłowej muszą myśleć o rozwijaniu biznesu pod kątem wzrostu konkurencyjności oferty na rynku krajowym i międzynarodowym. Tecnomatix RobotExpert zdecydowanie ułatwia im to zadanie. Łatwość wdrożenia oprogramowania Tecnomatix RobotExpert oraz możliwości jakie daje firmie, sprawiają, że jest to najczęściej wybierane przez producentów narządzie w produkcji cyfrowej.

Tecnomatix RobotExpert pozwala zmaksymalizować szybkość, elastyczność i wydajność działania systemów zautomatyzowanych. Jest stworzony do takich aplikacji jak przenoszenie ładunków, czy operacje ciągłe (obróbka powierzchniowa, spawanie łukowe, cięcie laserowe, klejenie itp.). Oprogramowanie RobotExpert pozwala uzyskać ustawienie maszyn (robotów, zasobów) idealnie dobrane do potrzeb produkcyjnych. Dodatkowo oprogramowanie wykrywa potencjalne kolizje, precyzyjnie oblicza czas cyklu przy użyciu technologii realistycznych ruchów robotów (RRS) oraz daje możliwość wgrywania programów na roboty bezpośrednio na hali produkcyjnej.

Dla przedsiębiorców to szansa na uzyskanie większej wydajności dzięki optymalizacji czasów cykli, krótszy czas przestoju wynikającego z wprowadzania zmian lub konfigurowania pod kątem nowego produktu oraz przede wszystkim ograniczenie ryzyka dla ludzi i kosztów wynikających z uszkodzenia sprzętu przy wprowadzaniu nowego programu sterowania. Jeśli Twoja firma zastanawia się nad wdrożeniem rozwiązań zautomatyzowanych, warto skonsultować się ze specjalistami KS Industry Solutions w celu wybrania produktu, który najlepiej sprawdzi się właśnie w Twoim biznesie.