12 lutego 2021 Mechatronic Concept Designer Przemysł 4.0 0

Wielokrotnie pisaliśmy już o często pomijanych czynnikach, które w rzeczywistości mają ogromny wpływ na powodzenie nowych projektów. Jednym z nich jest skrupulatna analiza. Gdy zadbamy o dobre przygotowanie modelu nowej maszyny jeszcze przed wdrożeniem, są spore szanse na osiągnięcie celu, którym jest jej poprawne działanie i brak zakłóceń we wdrożeniu do pracy dla całej fabryki.

Dzięki NX Mechatronics Concept Designer możemy bardzo dokładnie przetestować działanie poszczególnych elementów nowego projektu, sprawdzić jak działają jego składowe oraz w jaki sposób wpływają na siebie, co należy jeszcze poprawić. Ku zaskoczeniu wielu naszych klientów, ocena koncepcji w programie jest źródłem doskonałej jakości informacji, które dobrze wykorzystane, przyspieszają rozruch maszyny nawet o 30%, w porównaniu do tradycyjnego uruchomienia. Dlaczego tak się dzieje?

NX Mechatronics Concept Designer analizuje działanie maszyny od etapu koncepcji, po wirtualny rozruch. Pozwala m.in.: na uzyskanie dokładnego opisu charakterystyk pracy elementów wykonawczych, definiuje wszelkiego rodzaju przekładnie, tarcia statyczne i dynamiczne, odwzorowuje elementy sprężyste, elementy układów pneumatycznych oraz hydraulicznych i inne.

Dzięki temu powstaje niezwykle realny obraz. Na podstawie analiz, program wychwytuje wszelkie niedociągnięcia w działaniu maszyny. Pracownik obsługujący program może wprowadzać dowolną ilość modyfikacji, bo cały proces jest wirtualny i nie wpływa w żaden sposób na aktualny tryb pracy w zakładzie przemysłowym. Sprawdzanie działania nowej maszyny w różnych sytuacjach, wariantach pozwala opracować model idealny, który po wdrożeniu będzie całkowicie przewidywalny i skuteczny.

Serdecznie zapraszamy do konsultacji na temat wdrażania nowych koncepcji maszyn czy linii w Twoim zakładzie produkcyjnym. Nasi specjaliści doradzą, z jakich narzędzi warto skorzystać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty w najkrótszym czasie: +48 508 685 539 lub support@ks-iss.com