4 września 2020 VersionDog 0

Wystarczy spojrzeć na nowy interfejs nowej versiondog 8.0, aby zobaczyć, jak wiele się zmieniło. Nowy, bardziej intuicyjny oraz przejrzysty widok to jednak dopiero początek. Zmiany mogą wydawać się drobne, ale każda poprawka zdecydowanie wpływa na komfort korzystania z programu. Głównym celem nowej wersji versiondog była dla AUVESY poprawa wydajności i nadanie wybranym procesom odpowiednich priorytetów. To z kolei wpłynęło na łatwiejsze wdrożenia technologii IIoT, jednocześnie zapewniając spokojną i pewną pracę działom utrzymania ruchu. Wśród poprawionych obszarów versiondog 8.0 znalazły się m.in.: współpraca pomiędzy działami, historia zmian czy otwarty standard komunikacyjny (OPC).

Choć na pierwszy rzut oka nie wszystkie zmiany są od razu widoczne, każda z nich pozwala zaoszczędzić cenny czas. Czas, który zespół może przeznaczyć na kluczowe działania. Samo zwiększenie wydajności samo w sobie to już duża różnica. Przeprojektowanie GUI przyspieszyło pracę versiondog 8.0. W wielu obszarach przyspieszono też funkcje Check-In oraz Check-Out. Z kolei 64-bitowy komparator pozwala na zmniejszanie rozmiarów projektów, co jest ważne w przypadku korzystania z TIA Portal i Wonderware System Platform.

Co jeszcze? W nowej wersji versiondog istnieje możliwość edycji plików przez wielu użytkowników. To rozwiązuje problem nadpisania zawartości katalogu roboczego np. przez jego pobranie. Przy złożonych projektach to dodatkowe zabezpieczenie przed utratą danych. Dodatkowym atutem versiondog 8.0 jest możliwość uruchamiania zadań przez OPC interface, protokół komunikacyjny, która pozwala na niezależną wymianę danych pomiędzy urządzeniami i systemami połączonymi w jednej sieci. To jeden z najważniejszych warunków działania technologii IIoT.

Co ważne dla systemów infrastruktury krytycznej, przemysłu spożywczego, producentów leków, zakładów uzdatniania wody i innych branż objętych restrykcyjnymi regulacjami, versiondog 8.0 pokazuje dokładną historię zmian, także tych dotyczących poszczególnych komponentów.

Najważniejsze zmiany w versiondog 8.0:

– 64-bitowy komparator dla Siemens TIA Portal, AVEVA System Platform (wcześniej Wonderware), Excel
– Zmieniane właściwości komponentu są teraz widoczne podczas porównywania
– Ulepszenia AUVESY Image Service
– Możliwe uruchamianie zadań przez OPC interface
– Nowy versiondog GUI (ulepszony interfejs i lepsza wydajność)
– wsparcie narzędzia dla AVEVA InTouch 2017 (wcześniej Wonderware) wspierane w nowej wersji
– Siemens TIA Portal: w nowej wersji obsługiwane są m.in.: TIA Portal and Openness V16

Podsumowując, nowa wersja versiondog to szereg usprawnień, które zostały skrupulatnie przemyślane i wprowadzone w oparciu o opinie i sugestie samych użytkowników. Producent, firma AUVESY, przywiązuje dużą wagę do informacji zwrotnych od klientów. To oni wiedzą najlepiej, jakie funkcjonalności poprawiłyby ich komfort pracy.

Masz więcej pytań dotyczących versiondog 8.0? Chcesz bezpłatnie wypróbować nową wersję programu? Wystarczy kontakt z naszymi specjalistami: +48 32 775 50 13 lub office@ks-iss.com