4 lutego 2019 Mechatronic Concept Designer Przemysł 4.0 0

W biznesie XXI wieku liczy się elastyczność. Przedsiębiorstwa przemysłowe coraz częściej szukają rozwiązań, które skutecznie zwiększą wydajność pracy, przyspieszając procesy produkcyjne, a tym samym wpłyną na ograniczenie kosztów.

Jednym ze sprawdzonych systemów, który pozwala na redukcję czasu potrzebnego od pomysłu do rzeczywistej maszyny nawet o 30 procent jest Mechatronics Concept Designer firmy Siemens PLM Software.

Oprogramowanie Mechatronics Concept Designer umożliwia modelowanie 3D i symulację koncepcji w środowisku. Odwzorowuje nie tylko kinematykę, ale również dynamikę poszczególnych części składowych całej konstrukcji wraz z zależnościami pomiędzy nimi.

Praca w Mechatronics Concept Designer pozwala na stworzenie modelu koncepcyjnego, prace nad jego rozwojem oraz wirtualne uruchomienie (virtual commissioning). Finalizując projekt możemy wykonać rozruch maszyny w środowisku wirtualny, dzięki czemu dokonujemy walidacji układu sterowania jeszcze w fazie projektowej bez fizycznego modelu. Pozwala to na redukcję czasu rozruchu o ponad 30% oraz znaczną redukcje kosztów związaną z fazą wdrożenia.

Narzędzie zdecydowanie ułatwia wzajemną integrację działów technologicznych z uwzględnieniem zarządzania wymaganiami, projektowania koncepcyjnego, projektowania mechanicznego, projektowania elektrycznego i technologii w zakresie oprogramowania/automatyzacji.

Zastosowanie Mechatronics Concept Designer pozwala na przyspieszenie rozwoju produktów, umożliwiając pracę równoległą inżynierom z różnych działów, wykorzystywanie innowacyjnych technik, które pomagają projektantom spełniać wymogi dotyczące wyższej wydajności maszyn, krótszych czasów projektowania i niższych kosztów.

Warto poznać wszystkie korzyści wynikające z wdrożenia oprogramowania. Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami KS Industry Solutions: +48 32 775 50 10. Przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę dostosowaną do potrzeb przedsiębiorstwa.