21 marca 2019 Mechatronic Concept Designer Przemysł 4.0 0

Firmy produkcyjne chcąc wprowadzić na rynek nowy produkt muszą liczyć się z wieloma trudnościami. Czas, potencjalne awarie, koszty. Bez inwestycji w nowoczesne technologie, rozwój mniejszych i większych zakładów przemysłowych nie jest możliwy. Budowa fizycznych prototypów zawsze niesie ze sobą ryzyko opóźnień w produkcji, zastojów w aktualnej pracy fabryki, a nawet poważnych usterek linii produkcyjnych.

W celu wczesnego zidentyfikowania problemów w fazie koncepcyjnej, maszyna powinna być symulowana z wyprzedzeniem. Jednak może to okazać się dość trudne z uwagi na stopień złożoności maszyny. W konsekwencji, często dochodzi do podejmowania decyzji bez posiadania dostępu do wszystkich potrzebnych informacji.

System Mechatronics Concept Designer firmy Siemens PLM Software jest stworzony specjalnie w celu przyspieszenia procesu projektowania koncepcyjnego maszyn i linii produkcyjnych. Oprogramowanie umożliwia wirtualne uruchomienie bez fizycznego prototypu, poprzez modelowanie 3D i symulację koncepcji w środowisku uwzględniającym fizykę oraz powiązane z automatyzacją zachowania charakterystyczne dla produktów mechatronicznych.

Dzięki zastosowaniu Mechatronics Concept Designer producent jest w stanie zredukować czas potrzebny od pomysłu do rzeczywistej maszyny nawet o 30 procent! A co za tym idzie, także znacznie obniżyć koszty związane z fazą wdrożenia.

Jedno spójne środowisko umożliwia stworzenie kompletnego projektu od koncepcji, aż do wirtualnego rozruchu z uwzględnieniem warunków pracy wpływa także na oszczędność pracy.

Wirtualne uruchamianie odbywa się w 3 etapach:

Etap I – Symulowanie zachowania realnej maszyny wraz z programowalnym sterownikiem logicznym (PLC), komputerowym sterowaniem numerycznym (CNC), siłownikami i czujnikami.

Etap II – Ponowne wykorzystanie posiadanego modelu koncepcyjnego 3D do wizualizacji i symulacji programu CNC.

Etap III – Weryfikacja parametrów produkcyjnych i testowanie programu PLC.

Warto już teraz zainteresować się rozwiązaniem Mechatronics Concept Designer. Dzisiejsza inwestycja, może okazać się kluczowa dla rozwoju biznesu w przyszłości. W celu dopasowania odpowiednich narzędzi do indywidualnych potrzeb firmy klienta, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami KS Industry Solutions: +48 32 775 50 10 oraz support@ks-iss.com