7 grudnia 2020 Przemysł 4.0 Wirtualne Uruchomienie 0

Rynek się zmienia, potrzeby klientów także, konkurencja rośnie, a to wymaga od przedsiębiorstw produkcyjnych większej elastyczności i… rozwagi. Jeśli zależy Ci na rozwoju firmy, być może już wiesz, co można poprawić w dotychczasowym działaniu zakładu. Modyfikacje całej linii produkcyjnej lub poszczególnych stanowisk, zmiany w dotychczasowej koncepcji systemu logistycznego obejmujące centra logistyki lub magazyn itd.

Choć Twoje propozycje są poparte logicznymi wnioskami, każda taka zmiana niesie ze sobą ryzyko niepowodzenia. Dopóki nie będziesz dysponował twardymi dowodami na słuszność swojej koncepcji, nie będziesz miał 100% pewności, co do powodzenia przedsięwzięcia. Co więcej, jeśli nie jesteś właścicielem zakładu, a decyzje inwestycyjne są uzależnione od zarządu lub klienta końcowego, tym bardziej powinno Ci zależeć, na jak najlepszej analizie i prezentacji swojej koncepcji.

Właśnie do takich osób jak Ty skierowane są nasze usługi symulacyjne. Od wielu lat szkolimy i wdrażamy w przedsiębiorstwach produkcyjnych sprawdzone narzędzia, które w dużym stopniu wspierają optymalizację działań, ograniczając ryzyko nietrafionych inwestycji. Jak to dokładnie wygląda?

Załóżmy, że jedno ze stanowisk produkcyjnych Twoim zdaniem opóźnia działanie całej linii. Można je udoskonalić, unowocześnić, a to wpłynie na poprawę wydajności procesu. Świetnie! Wychwycenie tego punktu to już duży krok w stronę sukcesu. I na tym etapie kontaktujesz się z ekspertami KS Industry Solutions. Pozyskujemy od Ciebie szczegółowe informacje dotyczące stanowiska, następnie przystępujemy do stworzenia symulacji wirtualnej Twojej koncepcji. Dzięki niej, jeszcze przed jakimikolwiek modyfikacjami w zakładzie, widzisz dokładnie mechanizmy działania nowego stanowiska. To najważniejszy etap. Z nasza pomocą ulepszasz swój projekt, wyłapujesz niedociągnięcia pierwszej koncepcji, których nie wziąłbyś pod uwagę decydując się na tradycyjne wdrożenie, bez wcześniejszej symulacji. Ostatecznie wspólnie tworzymy ostateczną wersję stanowiska, określając dokładne parametry jego działania.

Teraz czas na przekonanie do pomysłu innych. Profesjonalnie przygotowana, przemyślana symulacja posłuży Ci jako „twardy dowód” przed osobami decyzyjnymi, potwierdzając słuszność Twojej propozycji zmian.

Symulacja to potężne narzędzie do analizy i optymalizacji procesów dynamicznych, w szczególności gdy matematyczna optymalizacja złożonych systemów staje się niewykonalna, a przeprowadzanie eksperymentów w rzeczywistych systemach jest zbyt kosztowne, czasochłonne lub niebezpieczne.

O tym, jak dokładnie wyglądają poszczególne etapy współpracy z nami, napiszemy już wkrótce. Tymczasem serdecznie zapraszamy do kontaktu i zapytań o wsparcie w kwestii symulacji: 505 439 215 lub l.prusiel@ks-iss.com