18 maja 2021 Process Simulate Przemysł 4.0 Wirtualne Uruchomienie 0

Digital Twin, czyli Cyfrowy Bliźniak, to technologia umożliwiająca bezpieczne wdrażanie zmian w przedsiębiorstwie. Minimalizacja ryzyka nietrafionej inwestycji, wsparta cyfrową symulacją.

 

Co by było, gdyby…? – każdy z nas choć raz w życiu zadał sobie to pytanie. W biznesie umiejętność przewidywania skutków swoich decyzji jest na wagę złota. W końcu od podejmowania zaplanowanych i przemyślanych kroków zależy sprawne funkcjonowanie i przyszłość każdego przedsiębiorstwa. By to umożliwić i maksymalnie ułatwić, stworzyliśmy system pozwalający na przeprowadzenie symulacji przyszłych inwestycji.

 

Symulacja cyfrowa to technologia, na którą coraz częściej decydują  się przedsiębiorstwa stojące przed decyzją wprowadzenia kosztownych zmian w fabrykach – np. podczas planowania budowy nowej zabudowy produkcyjnej lub przebudowy już istniejącej.

KS Industry Solutions oferuje narzędzie służące do optymalizacji oraz analizy procesów dynamicznych – Digital Twin. Oprogramowanie umożliwia weryfikację pomysłów inwestycyjnych, dzięki stworzeniu cyfrowego bliźniaka. Mówiąc prościej, technologia pozwala na wykonanie wirtualnej wersji np. hali produkcyjnej, w celu zmodernizowania jej w bardziej funkcjonalny sposób, dzięki wcześniejszej symulacji cyfrowej. Jest to doskonałe rozwiązanie sprawdzające się w szczególności, gdy matematyczna optymalizacja złożonych systemów staje się niewykonalna, a ryzyko przeprowadzenia eksperymentów na rzeczywistych systemach wiąże się z ponoszeniem strat finansowych.

 

Wykorzystywanie Digital Twin przy symulacji koncepcji przyszłych inwestycji wpływa na:

  • poczucie bezpieczeństwa,
  • pewność inwestycji – poprzez szczegółową analizę szeregu wariantów przeprowadzanych zmian,
  • oszczędność pieniędzy – poprzez minimalizację kosztów związanych z ponowną przebudową przedsiębiorstwa,
  • oszczędność czasu – poprzez eliminację ryzyka ponownej przebudowy inwestycji.

 

Digital Twin to narzędzie stworzone do współpracy z menadżerami posiadającymi ekspercką wiedzę w celu wsparcia ich w procesie planowania oraz podejmowania decyzji – by praca przedsiębiorstwa stała się jeszcze bardziej efektywna.

 

Cyfrowy Bliźniak wesprze Cię w: 

  • symulacji koncepcji zakładu,
  • symulacji koncepcji linii produkcyjnej,
  • symulacji koncepcji stanowiska produkcyjnego,
  • symulacji koncepcji systemu logistycznego – np. magazynu lub centrum logistycznego,
  • optymalizacji procesów produkcyjnych i logistycznych.

 

Stojąc w obliczy modernizacji obiektu produkcyjnego lub magazynowego, wsparcie systemu symulacyjnego pozwala na dokładne zaplanowanie inwestycji. Zarząd oraz współpracownicy lepiej zrozumieją wdrażane zmiany, mając możliwość wcześniejszego poznania ich w wersji cyfrowej.

 

Poznaj nowe możliwości cyfrowego planowania inwestycji!

Skontaktuj się z nami i odkryj możliwości pracy wspartej technologią Digital Twin. Nasi eksperci przedstawią szczegóły oferty.
Zadzwoń pod numer: +48 32 775 50 11, +48 500 184 921 lub napisz na office@ks-iss.com.