3 maja 2021 Przemysł 4.0 0

Bezpieczeństwo to obok płynności i wydajności jedna z najważniejszych kwestii w sprawnie działającym zakładzie produkcyjnym. Dzięki zyskujesz pewność, co do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych elementów linii produkcyjnej czy pojedynczych stanowisk zrobotyzowanych.

Safety Robot Manager jest jednym z dodatków do oprogramowania Siemens PLM, Tecnomatix, Process Simulate.

Program pozwala na zaprojektowanie technicznych stref bezpieczeństwa robotów w całym łańcuchu procesów. Z Safety Robot Manager zyskujesz pewność, że twoje roboty są bezpieczne i wyeliminują wystąpienie wypadku.

Wśród najważniejszych funkcjonalności warto wymienić:
– możliwość tworzenia, modyfikowania i kopiowania stref bezpieczeństwa (korzystając z opcji Narzędzia i Obszary robocze)
– możliwość wprowadzania interaktywnych zmian w oknie graficznym
– możliwość importowania stref bezpieczeństwa z oprogramowania robotów innych producentów
– możliwość eksportowania stref bezpieczeństwa do oprogramowania robotów innych producentów

Dodatkowe opcje, które oferuje Safety Robot Manager:
– automatyczna dokumentacja wprowadzanych zmian
– płynna wymiana danych do programu RobKalDaT zgodna z założeniami Przemysłu 4.0, pozwalająca na przeprowadzenie pełnego procesu od symulacji do realnego wdrożenia.

Z narzędzia Safety Robot Manager korzystają najwięksi producenci na świecie, w tym światowi liderzy w branży automotive, jak: BMW Group, KUKA, VOLVO CAR CORPORATION, Volkswagen AG, AUDI AG.

Poznaj jeszcze więcej możliwości Safety Robot Manager! Serdecznie zachęcamy do skorzystania z konsultacji z naszymi ekspertami: +48 506 118 234 lub office@ks-iss.com